Nowy żłobek w Głowience dzięki programowi “Maluch+”

Dotacja w wysokości 400 tys. zł pozwoliła na utworzenie 16 nowych miejsc opieki w gminie Miejsce Piastowe. W otwarciu żłobka wzięła udział minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, której towarzyszyły: wiceminister Anna Schmidt-Rodziewicz oraz wojewoda Ewa Leniart.

– Na tworzenie nowych i dofinansowanie już istniejących miejsc opieki dla dzieci w wieku do lat 3 w ramach programu „Maluch+” przeznaczamy rok rocznie 450 mln zł – przypomniała w poniedziałek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Obecna na uroczystości wiceminister rodziny Anna Schmidt-Rodziewicz, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania, zaznaczyła z kolei, że równe traktowanie to nie tylko równość wszystkich wobec prawa, „ale także realizowanie konstytucyjnej zasady państwa opiekuńczego”. – Państwa, które daje dostęp do dóbr i usług wszystkim Polakom – wskazała.

Wojewoda Ewa Leniart podkreśliła w Głowience potrzebę aktywności władz samorządowych

– Kolejny żłobek otwarty na terenie gminy w ramach programu „Maluch+”, to potwierdzenie, że gmina się rozwija. W ostatniej edycji programu, do województwa podkarpackiego trafiło prawie 24 mln zł – to niemało. Trzeba jednak przyznać, że 100 jednostek samorządu terytorialnego wciąż nie ma żłobków. Duża praca do wykonania przed nami i gorący apel do samorządowców, aby w tej edycji swoje wnioski złożyli i zapewnili swoim mieszkańców dostępność do obiektów żłobkowych – powiedziała Ewa Leniart.

Na terenie gminy Miejsce Piastowe funkcjonują obecnie dwa gminne żłobki posiadające 48 miejsc opieki, które w ramach tegorocznej edycji programu „Maluch+” otrzymały dofinansowanie do funkcjonowania w kwocie blisko 78 tys. zł.

Na całym Podkarpaciu funkcjonuje obecnie blisko 200 żłobków, 25 klubów dziecięcych i 13 dziennych opiekunów. To łącznie ponad 8 600 miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi.

Źródło: PUW

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o