Najpiękniejsze ogrody w gminie Haczów

Dobiegła końca piąta edycja konkursu na najpiękniejszy ogród i balkon w gminie Haczów. W piątek 11 września w Sali Tradycji w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie wójt gminy Stanisław Jakiel wręczył nagrody laureatom i wyróżnionym uczestnikom tegorocznej edycji.

Dziękujemy za wszystkie nadesłane fotografie i możliwość zajrzenia w Państwa ogrody. Przed komisją konkursową stanęło nie lada wyzwanie, ponieważ wszystkie ogrody okazały się przepiękne, zadbane i estetycznie wykonane. Widać, że każdego dnia wkładacie Państwo wiele serca i pracy w ich systematyczną pielęgnację.

W trakcie oceny jury zwracało szczególną uwagę na zagospodarowanie ogrodu, zadbanie, różnorodność roślinności oraz ogólną estetykę zachowaną w kompozycjach ogrodu.

Po obejrzeniu dołączonych do kart zgłoszeniowych zdjęć oraz osobistym odwiedzeniu zgłoszonych ogrodów jury w składzie: Łucjan Waśko Prezes Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskiej w Krośnie, Justyna Terlecka nauczyciel plastyki w szkole Podstawowej w Haczowie, Małgorzata Nowicka Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Haczowie, Marzena Macyk Samodzielny referent ds. promocji w Gminie, przyznało następujące miejsca:

I – miejsce – Ogród Pani Barbary Folty

Ogród P. Barbary Folty charakteryzuje się bardzo dużą różnorodnością kwiatów wieloletnich i jednorocznych, które wymagają szczególnej troski.

II – miejsce – Ogród Pani Anny Cwynar

Duży ogród pięknie zagospodarowany, zadbany. Idealne miejsce do relaksu. Ogród w nowoczesnym stylu z roślinami wieloletnimi, ale również z częścią kwiatową.

III – miejsce – Ogród Pani Elżbiety Kmetko

Ogród mniejszy, ale z pomysłem. Pięknie zadbany. Bardzo przytulny, domowy, po prostu pomysł na fajny ogródek

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Wójta Gminy Haczów oraz Spółdzielnię Ogrodniczo – Pszczelarską w Krośnie.

Wszystkie ogrody wymagają dużo pracy i miłości do kwiatów. Gratulujemy poczucia piękna i znalezienia czasu na utrzymanie swoich obejść wokół domów.

Jury przyznał także trzy wyróżnienia. Otrzymały je panie:

Iwona Leszek-Tasz

Teresa Klamut

Agnieszka Czubska

opracowanie, zdjęcia – MM

Źródło: haczow.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o