Brawura i alkohol. 18-letni motocyklista spowodował kolizję

Wczoraj na jednym z krośnieńskich skrzyżowań, doszło do kolizji motocyklisty z busem. 18-letni kierowca jednośladu nie miał prawa jazdy i znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Motocykl, na którym wykonywał brawurowe ewolucje nie posiadał aktualnego badania technicznego oraz ubezpieczenia.

Wczoraj około godz. 11, policjanci otrzymali zgłoszenie dot. kolizji drogowej na ul. Tysiąclecia w Krośnie. Wstępnie ustalono, że 18-letni kierujący motocyklem, jadąc na jednym kole, stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z osobowym busem. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Badanie trzeźwości uczestników kolizji wykazało, że 18-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu i nie ma uprawnień do kierowania motocyklem. Ponadto, jednoślad nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia i aktualnych badań technicznych.

18-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Czeka go również kara wymierzona przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, z uwagi na kierowanie motocyklem, który nie posiadał aktualnej polisy OC.

Źródło: KMP Krosno

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o