Przysietnica. 10-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Brzozowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Przysietnicy. Kierujący oplem potrącił 10-letnią dziewczynkę, przechodzącą przez przejście dla pieszych. Dziecko doznało obrażeń i zostało przetransportowane do szpitala.

Wczoraj około godz. 17.30, brzozowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym w Przysietnicy. Doszło tam do potrącenia 10-letniej dziewczynki na przejściu dla pieszych przez kierującego oplem. Mężczyzna jechał od strony Izdebek w kierunku Brzozowa. Wskutek tego zdarzenia 10-latka została ranna i śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego przetransportowano ją do szpitala.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący oplem był trzeźwy, a dziewczynka przechodziła przez jezdnię wspólnie z koleżanką. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny i ustalili świadków. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują do kierowców o to, aby szczególnie teraz, w okresie rozpoczynającego się roku szkolnego, zachowywali wzmożoną ostrożność i czujność w rejonach szkół i przedszkoli, a także przejść dla pieszych.  

Źródło: KPP Brzozów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o