Gmina Cisna dostanie nowy wóz strażacki od MSWiA

W I turze wyborów prezydenckich na Podkarpaciu zdecydowanie wygrał Andrzej Duda. W gminie Cisna zwyciężył jednak Rafał Trzaskowski. I to ta gmina może pochwalić się najwyższą na Podkarpaciu frekwencją wyborczą – 75,03 proc. Oznacza to, że właśnie tam trafią obiecane przez MSWiA środki na zakup nowego wozu strażackiego.

Według oficjalnych danych z PKW Andrzej Duda na Podkarpaciu zdobył 60,69 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 16,23 proc. W gminie Cisna natomiast zdecydowanie zwyciężył kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zdobywając 37,26 proc. (689 głosów). Andrzej Duda miał 26,23 proc (485 głosów), a trzeci Szymon Hołownia 21,09 proc. (390 głosów).

Pozostali kandydaci uzyskali w gminie Cisna następujące wyniki:

  • Krzysztof Bosak – 7,14%
  • Robert Biedroń – 3,68%,
  • Władysław Kosiniak-Kamysz – 3,24%.
  • Pozostali kandydaci – 1,35%

– I tylko Cisna niczym dumny biały samotny żagiel na podkarpackim morzu. Tutaj wygrywa Rafał Trzaskowski – napisała eurodeputowana Koalicji Obywatelskiej Elżbieta Łukacijewska, była wójt gminy Cisna.

Teraz zgodnie z zapowiedzią wiceministra Macieja Wąsika, mieszkańcy gminy Cisna czekają na nowy wóz strażacki. – W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki – powiedział wiceminister. 16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA.

Co ciekawe, w 16 gminach z najwyższą frekwencją, aż w 10 wygrał Rafał Trzaskowski. Są to: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, łódzkie, mazowieckie, podkarpackie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie.

Z kolei Andrzej Duda zwyciężył w województwie: lubelskim, małopolskim, opolskim, podlaskim, śląskim i świętokrzyskim.

Źródło: PKW, MSWiA, Polsat News

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o