Punkt kontroli autobusów w Starej Wsi

Na parkingu przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi będzie stały punkt kontroli. Policjanci będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki. Punkt działać będzie w dni robocze, w godzinach od 9 do 11.

Autokary będzie można kontrolować od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9 do 11. Stałym miejscem kontroli będzie parking przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi. Kontrole prowadzić będą przeszkoleni w tym zakresie funkcjonariusze ruchu drogowego.

W innych dniach i godzinach takie kontrole autokarów prowadzone będą przez policjantów doraźnie, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów dotyczących dnia, godziny i miejsca takiej kontroli z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie pod nr telefonu 510 997 310. Przy czym prosimy, by były one zgłaszane odpowiednio wcześniej, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Ponadto, każdy organizator wyjazdu, czy rodzic, którego dziecko wyjeżdża na wycieczkę, może liczyć na sprawdzenie autobusu przez dyżurujących policjantów. Sprawdzeniu będzie podlegać przede wszystkim trzeźwość kierowcy, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców oraz wyposażenie autobusów. Fakt przeprowadzonej kontroli zostanie udokumentowany sporządzonym protokołem kontroli, którego kopie otrzymuje kierowca.

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących.

WYKAZ PUNKTÓW KONTROLI AUTOBUSÓW WAKACJE 2020

Źródło: KPP Brzozów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o