Piąta edycja Brzozowskich Biegów Rodzinnych

W dniu 20 czerwca 2020 r. na stadionie lekkoatletycznym MOSiR Brzozów odbyły się V Brzozowskie Biegi Rodzinne, których organizatorem było Stowarzyszenie Orzełki Brzozów i MOSiR Brzozów.

Mimo deszczowej pogody na obiektach pojawiło się ponad 100 uczestników nie tylko z naszego powiatu lecz również z innych miejscowości oddalonych nawet o kilkadziesiąt kilometrów.

Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach. Na wstępie przy strugach deszczu wystartowali najmłodsi uczestnicy do lat 5. Dla większości dzieci była to pierwsza przygoda z bieganiem, a dodatkowo pokonywanie wielu kałuż przysporzyła dzieciom wielką radość i niezapomniane przeżycie. Na mecie czekał na nich medal i słodycze.

Nowością w Biegach Rodzinnych były biegi indywidualne. W kategorii 200 metrów rywalizowały dzieci urodzone od 2011 do 2015 roku i 300 metrów od 2007 do 2009 roku z podziałem na kategorie dziewcząt i chłopców.

Kolejno przeprowadzono konkurencje rodzinne „Sprinterski bieg rodzinny” na dystansie 200+100 metrów (rodzic – dziecko) oraz „Średni bieg rodzinny” 400+400 metrów. Na koniec przeprowadzono konkurencję dla dorosłych „Mila Brzozowska”.

Każdy z uczestników otrzymał medal i certyfikat udziału, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc nagrody rzeczowe.

Organizatorzy dziękują uczestnikom za obecność i zaufanie, wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i pomoc przy przeprowadzeniu imprezy oraz partnerom i sponsorom za wsparcie inicjatywy.

Źródło: fb/MOSiR Brzozów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o