Próbował wręczyć łapówkę za odstąpienie od mandatu

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego audi. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość. Aby uniknąć mandatu, próbował wręczyć mundurowym łapówkę. Za popełnione przestępstwo kierowcy audi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę policjanci ruchu drogowego, w miejscowości Wojtkowa, w związku z przekroczeniem prędkości zatrzymali do kontroli kierującego audi. Mężczyzna za popełnione wykroczenie zostałby ukarany mandatem, jednak kierowca chciał inaczej załatwić tą sprawę.

59-latek, w celu uniknięcia odpowiedzialności za wykroczenie, zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 200 zł. Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem. W związku z próbą wręczenia łapówki, kierowca audi został zatrzymany. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Za popełnione wykroczenie drogowe mieszkaniec powiatu leżajskiego został ukarany mandatem. Natomiast za przestępstwo, jakim jest próba wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych (zgodnie z art. 229 §3 KK), mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ustrzyki Dolne

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o