FRIDA. Życie Sztuka Rewolucja
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza 31 stycznia 2020 (godzina 11.00) szkoły ponadpodstawowe na spektakl „FRIDA. Życie Sztuka Rewolucja”. Historię życia i twórczości Fridy Kahlo przeniósł na scenę Jakub Przebindowski, a rolę słynnej malarki wcieliła się Martyna Kliszewska. Przedstawienie wzbogaca wideoart i malarstwo, tworząc nową ciekawą formę. Grająca Fridę aktorka jest absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych i łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Spektakl jest częścią programu edukacyjnego SZTUKA.OBECNY!
Spektakl dla szkół ponadpodstawowych:
Bilety dla szkół: 13 zł
Bilety indywidualne: 18 zł
Bilety w sprzedaży w kasie RCKP:
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)
Godziny otwarcia kasy RCKP:
poniedziałek – piątek 10.00-13.00 oraz 14.30-17.30
sobota 10.00-14.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem
Rezerwacja telefoniczna i internetowa:
13 43 218 98 w. 159 | [email protected]
Rezerwacje dla grup – Iwona Penar tel. 600 533 965
w roli tytułowej: Martyna Kliszewska
reżyseria: Jakub Przebindowski
scenografia: Witek Stefaniak
kostiumy i stylizacje: Martyna Kliszewska
muzyka: Ygor Przebindowski
choreografia: Anna Głogowska
zdjęcia do projekcji: Michał Jaskulski
producent: AB PRODUCTION Produkcja Teatralna Warszawa
Pierwszy polski spektakl teatralny inspirowany życiem i twórczością meksykańskiej malarki Fridy Kahlo, której 110 rocznicę urodzin obchodzono na całym świecie w 2017 roku.
Wzruszająca opowieść o życiu i miłości, a także walce o artystyczną niezależność. Wielkie emocje, namiętność, porywająca muzyka oraz wspaniałe obrazy inspirowane twórczością Fridy Kahlo w przejmującym monodramie Martyny Kliszewskiej. Aktorka i malarka, absolwentka wydziału aktorskiego PWST i wydziału malarstwa ASP w Łodzi, wcielając się w postać Fridy przenosi nas w świat nasyconej kolorem meksykańskiej kultury. Z wrodzonym wdziękiem i temperamentem opowiada o najważniejszych zdarzeniach z życia tej niezwykłej artystki. Pełen zmysłowości spektakl to nie tylko spotkanie z Fridą Kahlo, najsłynniejszą na świecie meksykańską malarką, ale również próba przyjrzenia się doświadczeniu malujących kobiet, ich szczególnego udziału w historii światowej sztuki.
Poetycki zapis dramaturgiczny pomaga zrozumieć malarski świat Fridy Kahlo, w którym radość i szczęście stało w cieniu cierpienia, dając jednak nadzieję i siłę do walki o własną twórczość i pełne pasji życie.
Honorowy patronat nad spektaklem objęła: Ambasada Meksyku w Polsce
Komitet honorowy nad projektem objęli: Edward Dwurnik, Rafał Olbiński, Marek Keller
/mat. nadesłane/