Indochiny. Wielkie Wyprawy z Piotrem Wnukiem

Hotel-Restauracja Jaś Wędrowniczek w Rymanowie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu WIELKIE WYPRAWY. Gościem spotkania w środę 20 listopada br. będzie PIOTR WNUK. Początek o godz. 18.30. Piotr Wnuk, był gościem Wielkich Wypraw rok temu, zabrał nas wtedy w niezwykłą wyprawę do Laosu. Teraz bogatszy o kolejne, podróżnicze przygody pokaże nam niezwykły, jakże odmienny od naszego świat – Indochiny. Piotr w tym roku, za tę prezentację, otrzymał tytuł Najlepszego Prelegenta Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego – Równoleżnik Zero.

Piotr lubi dzielić się z publicznością, swoją pasją poznawania świata i fascynacją Indochinami. Chętnie bierze udział w licznych spotkaniach, dzięki temu możemy przenieść się wraz z nim w miejsca bardzo odległe, poznać nie tylko niezwykłe piękno przyrody i krajobrazy ale też zobaczyć prawdziwe oblicze tych egzotycznych dla nas krajów. Dowiedzieć się wiele o realnych problemach i zagrożeniach z jakimi można się tam spotkać.

W czasie spotkania w „Jasiu Wędrowniczku” będzie opowiadał o swoich dwóch wyprawach do Indochin – Wietnamu, Laosu, Kambodży oraz Birmy. Pierwsza trwała prawie cztery miesiące i zakończyła się w 2016 r. Druga, trwała trzy miesiące i zakończyła się w tym roku. Podczas pierwszej podróży przejechał około 20 tysięcy kilometrów lokalnym transportem (autobusy i pociągi), autostopem, motorem oraz rowerem. Wiele kilometrów przebył piechotą. Będzie opowiadał o swoich przygodach jak też o rzeczach istotnych, ważnych, trudnych i bardzo często przez to niepopularnych. Postara się spróbować przybliżyć dominującą w tym rejonie świata religię jaką jest buddyzm oraz bardzo mocno zakorzeniony animizm.

Ale przede wszystkim będzie to opowieść o tych wszystkich wspaniałych rzeczach, których udało mu się doświadczyć podczas podróży. O wspaniałych, bezinteresownych, ciężko pracujących ludziach. O zjawiskowej, dzikiej naturze. O wspaniałej jakże odmiennej architekturze. A także o towarzyszącej mu na każdym kroku odmienności od tego co znane i pozostawione tutaj u siebie na miejscu.
Z pewnością warto być razem z nami w ten wyjątkowy, listopadowy wieczór.

WSTĘP: Dorośli: 10 zł/osoba
Dzieci i młodzież szkolna – gratis!
ZAPRASZAMY!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o