Świadczenie uzupełniające 500 +. Dzień Otwarty w ZUS

Od 1 października br. wejdzie w życie ustawa o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. W związku z dużym zainteresowaniem oraz wpływającymi pytaniami ZUS zaprasza na „Dzień Otwarty dla Klientów”.

Dzień Otwarty odbędzie się 18 września br. w jasielskim Oddziale ZUS oraz inspektoratach w Brzozowie, Dębicy, Krośnie i Sanoku.

W godz. 10.00-14.00 na zainteresowanych będą czekali eksperci ZUS, którzy udzielą informacji w zakresie: warunków nabywania prawa do świadczenia, trybu przyznawania świadczenia, zasad wypłacania świadczenia.

O świadczenie uzupełniające będą mogły wystąpić osoby, które ukończyły 18 lat i są niezdolne do samodzielnej egzystencji (co potwierdza orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji samoistne lub w połączeniu z orzeczeniem o całkowitej niezdolności do pracy, albo o całkowitej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym lub o całkowitej niezdolności do służby), a suma przysługujących im świadczeń z funduszy publicznych nie przekracza 1600 zł.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 18 września br. w godz. 10.00-14.00:

Oddział ZUS w Jaśle – ul. Rynek 18 A(sala konferencyjna 4 A),

Inspektorat ZUS w Brzozowie – ul. Witosa 11 (sala obsługi klientów),

Inspektorat ZUS w Dębicy – ul. Piłsudskiego 15 (sala obsługi klientów),

Inspektorat ZUS w Krośnie – ul. Bieszczadzka 5 (sala obsługi klientów),

Inspektorat ZUS w Sanoku – ul. Konarskiego 20 (sala obsługi klientów).

Wojciech Dyląg
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS
w województwie podkarpackim

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o