24. Przegląd Dziecięcych Zespołów Artystycznych [FOTO]

24 maja 2019 roku w sali kina w Jasienicy Rosielnej odbył się 24. Przegląd Dziecięcych Zespołów Artystycznych. Do tegorocznej edycji zgłosiły udział wszystkie szkoły z terenu gminy Jasienica Rosielna.Uczniowie pod opieką nauczycieli przedstawili program artystyczny, który wspólnie wypracowali na przestrzeni bieżącego roku szkolnego. A więc był teatr, taniec i muzyka. Było zabawnie, wesoło, ale też dostojnie.

Sporą dawkę humoru dostarczył nam teatr Nie Powaga ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Jasienicy Rosielnej. Przedstawienie zatytułowane „Kopciuszek –historia współcześnie prawdziwa” wyreżyserowany przez panią Karolinę Chrobak. Historia tamtego bajkowego Kopciuszka przeniesiona na dzisiejsze czasy z zabawną kreacją aktorską królewicza Adasia. Z Jasienicy Rosielnej wystąpił również zespół taneczny prezentując taniec nowoczesny i nasz polski taniec narodowy – polonez, do którego muzykę skomponował Wojciech Kilar.
Panie Elżbieta Grzywacz i Regina Kwolek wraz z uczniami Szkoły Podstawowej im. ks. bpa Jakuba Glazera w Woli Jasienickiej przygotowały również przedstawienie teatralne „Zamieszanie w krainie bajek”.
Zespół instrumentalny „Gorące Płomyki” ze Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły i Królowej Jadwigi w Orzechówce zagrał utwory ludowe „Zielony mosteczek” i „Poszło dziewczę po ziele”. Dzieci przygotowała pani Marta Krupa. Również z Orzechówki w dwóch odsłonach wystąpił zespół taneczny „Flowers”. Zespół zatańczył „Taniec kwiatów” i „Taniec hiszpański”- bardzo żywy i energiczny, któremu towarzyszył pewien przystojny caballero. Panie Małgorzata Masłyk i Renata Szymańska-Wnęk przygotowały uczniów do występów. Następnie wystąpił wokalista Dawid Jajko z Orzechówki, który zaśpiewał „Uciekaj moje serce” i „ You raise me up”.
Na zakończenie wystąpił zespół instrumentalny „Minima” ze Szkoły Podstawowej im. Św. Michała Archanioła w Bliznem, który prowadzi pani Iwona Stryczniewicz. Zespół zagrał dwa utwory „Yellow Submarine” i „Piekielny galop”.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom oraz nauczycielom za trud i wysiłek włożony w realizację programów artystycznych.

Krystyna Kielar

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o