Paweł Sowiński z Humnisk Mistrzem Polski [FOTO]

W dniach 23 luty do 3 marca 2019 r. w Szklarskiej Porębie (woj. dolnośląskie) odbył się Finał Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10 w szachach klasycznych. 134 zawodników wyłonionych w drodze eliminacji rywalizowało przez 8 dni o tytuł najlepszego w kraju.

Zawodnicy grali 90 min+30 sekund na ruch na dystansie 9 rund. 9 letni szachista z Humnisk Paweł Sowiński, reprezentujący barwy klubu UKS SP1 Brzozów najlepiej zniósł trudy rywalizacji, pomimo konfrontacji z rocznikiem starszym. Pawełek zdobył 8,5 pkt. na 9 możliwych zostając po raz kolejny Mistrzem Polski. Po 8 rundzie wiadomo było, że zdobył złoty medal jednak chciał grać dalej i wygrywając ostatnią rundę przekroczył normę kandydacką uzyskując  ranking 2230 oraz podwyższył ranking FIDE o ponad 120 punktów.
Pomimo ogromnej  presji, a przede wszystkim ogromnego wysiłku umysłowego jak i psychicznego Pawełek spisał się rewelacyjnie wykorzystując w większości partii jedynie czas dodatkowy. Jeszcze w tym roku przed Pawełkiem  przygotowania do Mistrzostw Świata w Chinach  i Mistrzostw  Europy w Słowacji.

Aktualne wyniki Pawełka :
http://www.szachypolskie.pl/pawel-sowinski/

Pełne wyniki turnieju na stronie:
http://chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_26/results.html?l=pl&tb=10_

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o