Koncert muzyki andyjskiej – zespół EL SIKURI

Koncert zespołu EL SIKURI odbędzie się 6 marca 2020 r. (piątek) o godz. 18:30. Wstęp: 35zł/os
Zespół prezentuje muzykę andyjską, relaksacyjną z elementami boliwijskiego oraz peruwiańskiego folkloru.
Zespół El Sikuri został stworzony przez 4 muzyków z Peru i Boliwii zajmujących się grą na fletach andyjskich oraz zespołu Ahorita Voy, który zajmuje się graniem jazzu w stylu andyjskim.
Głównym instrumentem jaki usłyszymy na scenie to peruwiańska quena, która datowana jest jako najstarszy flet na świecie (około 5 tys. lat). Usłyszymy także zampońę, toyos, fletnie pana i wiele innych etnicznych instrumentów – także perkusyjnych.

Braulio Mamani – urodził się w Boliwii. Z muzyką związany jest od 1984 roku. Jego bardzo wysoki poziom gry na zampońach oraz fletni pana pozwolił mu podróżować niemalże po całym świecie. Nagrał wiele płyt w tym jest autorem wszystkich płyt „El Sikuri”. Mówi po hiszpańsku, niemiecku oraz w ajmara (język Inków)

Eric Simon Muching- pochodzi z Peru. Brał udział w wielu projektach i zespołach podróżując po całej Europie i Azji. Gra na gitarze andyjskiej, gitarze basowej, zampońi i śpiewa. Mówi w języku hiszpańskim niemieckim, angielskim i portugalskim.

Dany Cama Hinojosa ( czyt. inohosa) – urodził się w Peru. W 1983 roku rozpoczął naukę u rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej. Grał w wielu zespołach w Czechach, Mongolii, Chorwacji. Gran na wszystkich rodzajach queny, quenacho, zampońi oraz toyos (wielkie zampońe). Mówi po hiszpańsku oraz quechua (keczua – język Inków).

Willy- pochodzi z Boliwii. Jest wirtuozem queny i także gra na zampońach oraz fletni pana. Od wielu lat żyje z koncertowania. Na stałe mieszka w Brnie. Jego talent pozwala mu na granie w wielu projektach muzycznych, a energia jaka wychodzi z jego instrumentów przenosi słuchacza w inny świat.

Mateusz Pęcak – quena, quenacho, bębny
Kamil Kielar – gitara
Tomasz Miazga- instrumenty klawiszowe
Konrad Kiełbasa – gitara basowa
Filip Łukaszewicz – perkusja

PROSIMY O WCZEŚNIEJSZĄ REZERWACJĘ MIEJSC.

KONTAKT – RECEPCJA:
Tel.: 13 43 567 33, 603 364 444
e-mail: hotel@jas-wedrowniczek.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o