Niezwykła podróż do krainy sztuki. Wiesław Banach – Beksiński, życie i twórczość

Wielkie Wyprawy – Wiesław Banach
BEKSIŃSKI, ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ 15 stycznia 2020 (środa) – godz. 18.30

Wiesław Banach – historyk sztuki, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku, autor licznych publikacji i opracowań dotyczących sztuki. Studia ukończył na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim a potem związał swoje życie właśnie z Sanokiem.
Jako długoletni pracownik a od 1990 roku, dyrektor Muzeum Historycznego, stworzył wokół siebie krąg współpracowników i jednocześnie przyjaciół – konserwatorów sztuki, historyków i historyków sztuki, archeologów, także artystów. Za jego dyrekcji Muzeum w znaczący sposób wzbogaciło swoje zbiory.
Wiesław Banach był zaprzyjaźniony ze Zdzisławem Beksińskim, pochodzącym z Sanoka znakomitym i cenionym malarzem. Dzięki zaufaniu, jakim artysta obdarzał Wiesława Banacha, sanockie Muzeum posiada dzisiaj wspaniałą kolekcję obrazów i kompletne archiwum jednego z najbardziej popularnych polskich malarzy współczesnych.
Wiesław Banach, jest niewątpliwie znawcą twórczości tego wyjątkowego artysty, jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich twórców ostatnich lat.
Beksiński, z wykształcenia inżynier architekt, przez całe życie oddawał się pracy twórczej w dziedzinie fotografii, rzeźby, rysunku, malarstwa, grafiki komputerowej.
W powszechnej świadomości zapisał się najmocniej jako autor mrocznych, pełnych niepokoju, apokaliptycznych obrazów. Wizje niczym z koszmarnego snu utrwalone przez Beksińskiego zdumiewają, niepokoją, ale z pewnością wzbudzają podziw techniczną biegłością, opanowaniem malarskiego warsztatu.

Zapraszamy w niezwykłą podróż do krainy sztuki, do bliższego poznania i zrozumienia twórczości Zdzisława Beksińskiego.
WSTĘP: Dorośli: 10 zł/osoba
Dzieci i młodzież szkolna – gratis!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o