Tu jest moja Ojczyzna. Wieczór pieśni i melodii patriotycznych

WIECZÓR PIEŚNI I MELODII PATRIOTYCZNYCH „TU JEST MOJA OJCZYZNA”
Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, sala widowiskowa, ul. Kolejowa 1, Krosno, województwo podkarpackie
Termin: 11 listopada 2019, godzina 18.00
Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Wstęp cegiełki w cenie 10 zł na rzecz Fundacji Paderewskiego

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP:
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)
Godziny otwarcia kasy RCKP:
poniedziałek – piątek 10.00-13.00 oraz 14.30-17.30
sobota 10.00-14.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem
Rezerwacja telefoniczna i internetowa:
13 43 218 98 w. 159 | sprzedaz.imprez@rckp.krosno.pl

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym koncercie. Wieczór Pieśni i Melodii Patriotycznych „Tu jest moja Ojczyzna” niech będzie okazją do spotkania, wspólnej zadumy i świętowania kolejnej już rocznicy odzyskania niepodległości.

Wykonawcy:
Rafał Jędrzejczyk
Aktor Narodowego Teatru Starego w Krakowie, artysta krakowskiej Piwnicy Pod Baranami
Chór Mieszany „Echo”
Mariola Rybczak – dyrygent
Maciej Janas – akompaniament
Miejska Górnicza Orkiestra Dęta
Wiesław Wojnar – dyrygent
Stanisław Jagiełło – prowadzenie koncertu

Rafał Jędrzejczyk
Aktor związany ze Starym Teatrem, gdzie występował w spektaklach Andrzeja Wajdy, Jerzego Jarockiego, Krystiana Lupy, Jerzego Grzegorzewskiego, Tadeusza Bradeckiego, Rudolfa Zioły, Kazimierza Kutza, Filipa Bajona, Marka Fiedora i wielu innych. W ostatnich sezonach Jan Klata powierzył mu role, m.in. w „Orestei” wg Ajschylosa czy „Do Damaszku” wg Strindberga. W spektaklu „Król Ubu” Alfreda Jarry’ego zagrał aż trzy role (Stanisława Leszczyńskiego, Mikołaja Reńskiego i Michała Fiodorowicza).

Artysta od dwudziestu lat związany jest z kabaretem „Piwnica pod Baranami”, gdzie wykonuje piosenki Turnaua, Koniecznego, Zaryckiego, Radwana, Kantego-Pawluśkiewicza. W 2010 roku wydał solową płytę „Jeszcze się wszystko da odkręcić”. Świetnie odnajduje się w roli śpiewającego konferansjera. Szerszej publiczności zanany jest z seriali („Z biegiem lat, z biegiem dni”, „Blisko, coraz bliżej”, „Świat według Kiepskich”) i programów Telewizji Kraków. Założyciel krakowskiego Studia Teatralnego „SPOT”, wykładowca Drama Studio.

Chór Mieszany „Echo”
Chór Mieszany „Echo” działa przy Związku Nauczycielstwa Polskiego i Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Występuje na krośnieńskich scenach od ponad 70 lat. Ma na swoim koncie liczne koncerty, udział w festiwalach, przeglądach w kraju i za granicą.

Chór „Echo” jest organizatorem Euroregionalnego Koncertu Kolęd „Soli Deo Gloria”, Wieczorów Poezji i Pieśni „Ave Maria”, Koncertów Papieskich i Patriotycznych. Prowadzi wymianę artystyczną z wieloma zespołami z Polski oraz ze Słowacji, Austrii, Belgii, Węgier i Ukrainy. Dwukrotnie koncertował w Europie Zachodniej, a także w Macedonii w ramach Międzynarodowego Festiwalu Chórów w Ohrid. W 2010 brał udział w Balkan Folk Fest w Bułgarii.

Za działalność artystyczną Chór został uhonorowany: Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Dyplomem Ministra Kultury i Sztuki, Złotą Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego, Złotą Odznaką Polskiego Związku Chórów i Orkiestr z Laurem, Odznaką Zasłużony dla Województwa Krośnieńskiego. W 2006 roku chór otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i ochrony kultury.

Miejska Górnicza Orkiestra Dęta
Orkiestra zaangażowana jest w działania artystyczne i życie kulturalne Krosna. Powstała w 1946 roku przy Zakładach Urządzeń Naftowych „Naftomet”. Od 2006 roku funkcjonuje w strukturach Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza.

W trakcie wieloletniej działalności batutę nad orkiestrą przejmowali kolejno Konstanty Ekiert, Józef Kołodziej, Marek Drwal i Ireneusz Fatyga. Od 2007 roku funkcję kapelmistrza pełni Wiesław Wojnar. Orkiestra prowadzi działalność koncertową, propagując kulturę muzyczną i swoje miasto. Koncerty orkiestry cieszą się niezwykłą popularnością i przyciągają wielu słuchaczy. Swoimi występami muzycy uświetniają organizowane w mieście uroczystości. W 2017 roku muzycy – docenieni przez Prezydenta Miasta Krosna – otrzymali odznaczenie „Za zasługi dla Krosna”.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o