OSP w Jasienicy Rosielnej włącza się do bitwy o wozy

Druhny i druhowie OSP w Jasienicy Rosielnej zachęcają wszystkich mieszkańców gminy do udziału w nadchodzących  wyborach prezydenckich 28 bm. – Spełniając swój obywatelski obowiązek możecie razem z nami zawalczyć o nowy wóz strażacki dla naszej jednostki! Zasady tego konkursu są proste. Wystarczy pójść na wybory i oddać głos. Jedna gmina w każdym województwie z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki! Mamy nadzieję że nas nie zawiedziecie! czytamy w apelu jednostki w social mediach.

O profrekwencyjnej inicjatywie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowali na sobotniej (20 czerwca br.) konferencji prasowej wiceministrowie Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak. – W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki – powiedział wiceminister Maciej Wąsik. 16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA.  – Jako współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego chciałbym zaapelować do wójtów, burmistrzów, radnych ze wszystkich opcji politycznych, byśmy razem za tydzień walczyli o jak najwyższą frekwencję wyborczą – powiedział podczas konferencji wiceminister Paweł Szefernaker. Jak dodał, inspiracją dla programu MSWiA były m.in. zeszłoroczne akcje profrekwencyjne samorządów. – My bierzemy dobry przykład od samorządów i tego typu akcję dzisiaj zapowiadamy – podkreślił.

red

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MarekANNAAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Andrzej
Gość
Andrzej

Na gminie jest więcej jednostek które maja wyeksploatowane pojazdy w przypadku wygranej nie rozumiem dlaczego to OSP Jasienica ma dostać ten wóz ….

Marek
Gość
Marek

Jasne samochód należy sie Woli Jasienickiej )))

ANNA
Gość
ANNA

JEDNO JEST PEWNE ŻE JEDNOSTKI OSP Z KAŻDEJ Z GMIN Z TERENU POWIATU BRZOZOWSKIEGO NIE MAJĄ SZANS NA NOWY SAMOCHÓD JESTEM O TYM W 100 % PRZEKONANY I TAK BĘDZIE ZOBACZYCIE RZĄD CHCE KUPIĆ STRAŻAKÓW PO PROSTU I TYLE