czwartek, 25 kwietnia, 2024
Aktualności

Kosmiczny COSMOS [FILM]

Dużą niespodziankę swoim sympatykom sprawili w niedzielę 14 bm. piłkarze Cosmosu Nowotaniec. W meczu 2. kolejki 3 ligi (gr. IV) pokonali oni faworyzowany Motor Lublin 2-1 (2-1). Podkarpacki zespół wyszedł na prowadzenie bardzo szybko, bo już w 5. minucie. Autorem trafienia był grający trener Ireneusz Zarzyka. W 19 minucie ten sam gracz wykorzystał rzut karny i sytuacja gości zrobiła się bardzo trudna. W końcowych sekundach pierwszej części spotkania faulowany w polu karnym rywali był Tomasz Tymosiak. Sędzia po raz drugi wskazał na „wapno”. Z 11 metrów nie pomylił się Artur Gieraga. Druga połowa przebiegała pod dyktando gości. Piłkarze Cosmosu Nowotaniec jednak mądrze się bronili i mieli trochę szczęścia, dzięki czemu dowieźli zwycięstwo do końca.

Cosmos Nowotaniec – Motor Lublin 2-1 (2-1)
1-0 Ireneusz Zarzyka (5.)
2-0 Ireneusz Zarzyka (18.)
2-1 Artur Gieraga (43. karny)

Sędziował: Mateusz Czerwień (Myślenice).
Żółte kartki: Maślejak, Sowiński, Zarzyka, Jakubowski, Kuzicki, Pidwirnyj, Mikulec – Tadrowski, Król.
Cosmos: Krawczyk – Sobota, Pidwirnyj, Wójcik, Mikulec, Laskowski (81. Kuzicki), Sowiński (74. Michał Misiak), Dymowski, Pluskwik, Maślejak (58. Jakubowski), Zarzyka (89. Marcin Misiak).
Motor: Żukowski – Falisiewicz, Tadrowski, Gieraga, Kowalczyk, Kaczmarek, Król (82. Piekarski), Tymosiak, Michota (62. Kamiński), Oziemczuk, Zaniewski (46. Stachyra).