czwartek, 25 kwietnia, 2024
AktualnościRozrywkaSportWydarzenia

50 km na 50 lat MOSiR-u [FOTO]

Dn. 23 września na brzozowskim stadionie odbyły się zawody biegowe z udziałem 25 biegaczy.

Zawodnicy pobiegli w odpowiednio dobranych do umiejętności grupach. Przy czym każdy kobiety musiały przebiec 5 okrążeń, co dało dystans 2 kilometrów. Natomiast panowie pokonywali dystans 6 okrążeń co dało łącznie 2,4 kilometra. Pięć okrążeń wykonanych przez każdą biegaczkę i 6 okrążeń wykonanych przez każdego biegacza dało łączny dystans 125 okrążeń, czyli 50 kilometrów i 400 metrów.

W trakcie rywalizacji prowadzono elektroniczny pomiar czasu, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale a najlepsi wśród kobiet i mężczyzn zostali nagrodzeni cennymi upominkami przez burmistrza Brzozowa Józefa Rzepkę i dyrektora MOSiR-u Bogdana Dytko. Spośród kobiet zwyciężyła Sylwia Grzywka (z czasem: 9:22,63), drugie miejsce wybiegała Monika Sowińska (z czasem 9:50,93), zaś trzecie zajęły Monika KoszelaMagdalena Korona (z czasem 10:01,15). Wśród mężczyzn zwyciężył Michał Kędra (z czasem 8:19,37), na drugim miejscu podium stanął Oskar Olejarski (z czasem 8:21,89), trzecie miejsce zajął Julian Haudek (z czasem 8:22,34). Nagrodę specjalną otrzymał Kazimierz Mierzwa. Na koniec wszyscy zawodnicy, kibice i chętni przebiegli jedno okrążenie na stadionie. Burmistrz Brzozowa podziękował wszystkim uczestnikom za udział w zawodach, zachęcił do korzystania z obiektów sportowych, a także zaprosił na kolejne edycje zawodów biegowych.