Brąz dla Wiktorii Toczek [FOTO]

sagit300_300

W dniach 10-11 marca 2018 roku w Zamościu odbyły się XXXIII Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w łucznictwie. W zawodach wzięło udział 40 zawodniczek i 60 zawodników.  Z naszej gminy w zawodach wzięli udział  łucznicy z klubu Sagit Humniska.

W pierwszym dniu w sobotę odbyły się kwalifikacje tj. strzelano dwie odległości po 30 strzał. Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:

- Wiktoria Toczek z wynikiem 539 pkt. zajmowała 5 miejsce,

- Patrycja Piotrowska z wynikiem 470 pkt zajmowała 30 miejsce, ostatecznie zawody ukończyła na 29 miejscu.

- Dawid Lasek z wynikiem 513 pkt zajmował 31 miejsce,

- Kacper Kij z wynikiem 472 pkt zajął 49 miejsce,

- Konrad Kij z wynikiem 440 pkt zajął 55 miejsce.

Drużyna mieszana Mikst w składzie Wiktoria ToczekDawid Lasek  zajęła 12 miejsce, drużyna męska w składzie: Dawid Lasek, Konrad KijKacper Kij zajęli     8 miejsce.

W drugim dniu w niedzielę odbyły się pojedynki w których wystąpili: Wiktoria Toczek, Patrycja PiotrowskaDawid Lasek.

Wiktoria Toczek rozpoczęła od pojedynku z zawodniczką Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska wygrywając 6:0, następnie wygrała z zawodniczką LKS Mazowsze Teresin 6:4, z zawodniczką Marymontu Warszawa wygrała 6:2, o wejście do finału przegrała z zawodniczką Zrywu Dobrcz 4:6 zdobywając tym samym brązowy medal i tytuł II Halowej Wicemistrzyni Polski Juniorów na rok 2018.

Dawid Lasek rozpoczął od pojedynku z  zawodnikiem Drukarza Warszawa wygrywając 6:4, następnie z zawodnikiem Surma Poznań wygrał 6:0, z zawodnikiem Grot Ruda Śląska przegrał w barażu 5:6 i ostatecznie zajął 6 miejsce.

Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania dla sponsorów: Burmistrza Brzozowa Józefa Rzepki, firmom- Elektromontaż Rzeszów, Elan z  Brzozowa, Janowi Dudyczowi, Stanisławowi i Józefowi Teleszom, Cukierni Wacława Bieńczaka.  Bez ich wsparcia nie byłoby sukcesów.